KAMU KESİMİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİ
(18 Nisan 2011 - Ankara/TÜRK-İŞ Genel Merkezi)


KONFEDERASYONUMUZ ÜYESİ 22 SENDİKAMIZ, 2011 YILI İÇİNDE ÇOĞUNLUĞU MART AYINDAN GEÇERLİ OLMAK ÜZERE 101 TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ BAĞITLAYACAKLARDIR.


Bu toplu iş sözleşmeleri işyeri/işkolu düzeyinde olup 26’sı için yetki aşaması devam etmekte, 75’inde ise taraflar arasında görüşmeler başlamış bulunmaktadır.

 Geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu dönem için de (2011-2012) Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulu oluşturulmuştur. Kurul üyeleri, Tes-İş, Türk-Metal, Demiryol-İş, Şeker-İş, Toleyis, Yol-İş, Petrol-İş, Tarım-İş, Genel Maden-İş, T.Maden-İş, Harb-İş, Tezkoop-İş sendikalarımızın Genel Başkanlarıdır. Kurul, ilk toplantısını yapmış ve genel ilkeleri belirlemiştir.

 Sendikalarımızın Kamu İşveren Sendikaları ile görüşmeleri devam ederken, diğer yandan da ilgili Hükümet üyeleri ile temaslar sürdürülmektedir. Koşullar olgunlaştığında Çerçeve Anlaşması Protokolü yapılabilecektir.

 GEÇ KALINMIŞ BİR DURUM YOKTUR. 1989 YILINDAN İTİBAREN ÇERÇEVE ANLAŞMA PROTOKOLLERİNİN ÇOĞUNLUĞU HAZİRAN-TEMMUZ-AĞUSTOS AYLARINDA YAPILMIŞTIR.

 
 
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dağıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.