21 Ekim 2013 Pazartesi
YOL-İŞ SENDİKASI ESKİ GENEL BAŞKANI MUZAFFER SARAÇ VEFAT ETTİ
YOL-İŞ Sendikası eski Genel Başkanlarından Muzaffer Saraç vefat etmiştir. Saraç’ın cenazesi 23 Ekim Çarşamba günü Ankara Karşıyaka Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Karşıyaka mezarlığında defnedilecektir.

İşçi hak ve özgürlükleri için uzun yıllar mücadele ederek Türk-İş’e ve sendikal harekete büyük hizmetler veren, kişiliği ve çalışmaları ile sendikacılara örnek olmuş Sayın Saraç’a Türk-İş Yönetim Kurulu olarak Allahtan rahmet ailesine, yakınlarına ve TÜRK-İŞ ve Türkiye Yol-İş Sendikası topluluğuna sabırlar dileriz.

Muzaffer Saraç’ın Özgeçmişi:

Muzaffer Saraç 1942 yılında Zonguldak Devrek’te doğdu. Çalışma hayatına karayollarında başlayan Saraç, İstanbul Yol-İş Sendikasında Mali Sekreter, Genel Sekreter ve Başkanlık görevlerinde bulundu. Yol-İş Federasyonu’nun 4 Eylül 1975 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulunda Genel Sekreterliğe seçildi. 17 Kasım 1980 tarihinde yapılan Yol-İş Federasyonu 9. Olağan Genel Kurulunda Genel Başkanlık görevine gelen Saraç, 1983 yılında bu görevden istifa ederek Erdal İnönü başkanlığında kurulan Sosyal Demokrasi Partisi (SODEP) kurucuları arasında yer aldı.

Muzaffer Saraç evli ve iki çocuk babasıydı.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 241 242 243 244 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara