17 Şubat 2014 Pazartesi
TÜRKİYE-AVRUPA BİRLİĞİ KARMA İSTİŞARE KOMİTESİ TEMAS GRUBU TOPLANTISI YAPILDI.
33. Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi toplantısına yönelik hazırlıklar kapsamında, Türkiye-AB KİK Temas Grubu toplantısı 17 Şubat 2014 Pazartesi günü Ankara’daki TESK Genel Merkezinde yapıldı.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın da işçi grubu temsilcisi olarak katıldığı toplantıda, Türkiye gündemine ilişkin konular ele alındı. Diğer yandan, Sosyal Politika ve İstihdam başlıklı 19. Fasıl’ın açılması yönünde çalışmalarda bulunmak amacıyla oluşturulan ve ilk toplantısını 21 Ocak 2014 tarihinde Brüksel’de gerçekleştiren “Üst Düzey Çalışma Grubu”nun genel işleyişi üzerine değerlendirmeler yapıldı.  33. KİK toplantısının taslak gündeminin değerlendirilmesi ve kabulü de bu toplantıda gerçekleştirildi.  
İşçi grubu adına söz alan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, 15 Şubat 2014 Cumartesi günü TÜRK-İŞ’in taşeronlaştırma, kuralsız, örgütsüz ve güvencesiz çalıştırmaya karşı “Kölelik Düzenine Son” sloganıyla bir miting düzenlediğini ve bu mitingde TÜRK-İŞ’in taleplerinin dile getirildiğini belirtti. Türkiye’de sendikalarda örgütlü olan işçilerin büyük çoğunluğunun TÜRK-İŞ üyesi sendikalarda yer aldığını ifade eden Atalay, Türkiye’deki sendikal örgütlenmeye yönelik sorunlara da dikkat çekti. Atalay ayrıca son iki aydır Türkiye gündemini meşgul eden yolsuzluk iddialarının da bir an önce aydınlatılması gerektiğini; diğer yandan “paralel devlet” tartışmalarının da aynı şekilde açığa kavuşturulmasının önemli olduğunu dile getirdi.
Türkiye ve AB kanadı üyelerinin ortak kararıyla 33. Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) toplantısının 19-20 Haziran 2014 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilmesine karar verildi.

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 246 247 248 249 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara