18 Mart 2014 Salı
TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULUNUN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı:

“Çanakkale Zaferi, eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı olduğu kadar  inancın ve kararlılığın da en çarpıcı simgelerinden biridir.

Zamanın en donanımlı askeri birliklerine sahip ülkelerin karşısında Türk Ordusu, her türlü imkânsızlığa rağmen sahip olduğu inanç ve azimle Çanakkale’den zaferle ayrılmıştır.

Dünya milletleri, savaşın sadece askeri üstünlükle kazanılmayacağını, inanç ve azimle imkânsızlıkları ortadan kaldırdığını, Çanakkale Deniz Zaferinde Türk Milletinden öğrenmiştir.

Birinci Dünya Savaşı’nın en kritik aşamalarından olan Çanakkale Deniz Savaşları, siyasal ve askeri sonuçlarıyla Türk Milletinin yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiştir.

18 Mart 1915’te galibiyetine kesin gözüyle bakılan ülkeleri yenilgiye uğratan Türk Ordusu, bu galibiyetin verdiği büyük güç ve moralle 25 Nisan 1915 tarihinde başlayan kara savaşlarında da zafere ulaşmıştır.

Kara savaşlarındaki askeri dehası ve üstün komutanlık yeteneği ile tarih sahnesine çıkan Mustafa Kemal Atatürk, bu savaşın ardından İstiklal Mücadelesine önderlik etmiş ve Türk Milleti aynı inanç ve azim ile mücadele ederek bağımsızlığına kavuşmuştur.

Bugün bağımsızlığını kaybeden birçok ülkede barıştan, demokrasiden ve istikrardan bahsetmek mümkün değildir. İnsanlar yarınlarına endişe ile bakmakta, doğup büyüdükleri topraklardan göç etmek zorunda kalmaktadır. Atalarımızın bağımsızlık uğruna yaptığı mücadele bugün çok daha fazla anlam kazanmaktadır.

Çanakkale Deniz Zaferinin 99. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, en derin şükranlarımızı sunuyoruz.

 

TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 236 237 238 239 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara