22 Ekim 2013 Salı
TÜRK-İŞ GENEL SEKRETERİ PEVRUL KAVLAK, 22 EKİM 2013 GÜNÜ BRÜKSEL'DE GERÇEKLEŞTİRİLEN AVRUPA SENDİKALAR KONFEDERASYONU-ETUC'UN İCRA KURULUNA KATILDI.
TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, Türk-İş’i temsilen 22 Ekim 2013 günü Brüksel'de gerçekleştirilen Avrupa Sendikalar Konfederasyonu-ETUC'un İcra Kuruluna katıldı.

Burada yaptığı konuşmada “Türkiye'de yeni yasalaşan Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanununun kısa bir süre önce yürürlüğe girdiğini, böylece ILO'nun Türkiye’den beklentilerinin bir kısmının yerine geldiğini söyledi.

Bu gelişmenin geçen hafta yayınlanan AB İlerleme Raporunda da yer aldığını belirten Kavlak; Raporda ilerlemenin yanı sıra sendikal alana ilişkin çok önemli sorunların da yer aldığını,  örgütlenme hakkına ilişkin kısıtlamalar olduğunu ve Türkiye'de çok düşük olan örgütlenme oranının yükseltilmesi gerektiğini” söyledi. “Bunun için ise; en başta, Türkiye'de faaliyet gösteren ETUC üyesi sendikaların birlik ve uyum içerisinde çalışması gerektiğini” ifade eden Kavlak; sendikaların örgütlü işyerlerinde birbirlerine müdahale etmek yerine örgütsüz işyerlerini örgütlemek için çalışmalarının yerinde olacağını vurguladı. Bu konuda, Türkiye'deki ETUC üyelerinin asgari müştereklerde anlaşmaları gerektiğinin de altını çizdi.

Bu konuşma üzerine; ETUC Genel Sekreteri Bernadette Segol, Kavlak’a haklısınız diyerek, teşekkür etti. Türkiye'nin önemli bir ülke olduğunu söyleyen Segol, “sendikalar birbirleriyle uğraşmamalı, önemli olan şu anda yangına maruz kalmış sendikal hak ve özgürlüklerdir. Üye sayıları artırılmalı ve haklar geliştirilmelidir, bu önemli yorumunuz için bir kez daha teşekkür ederim” dedi.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 241 242 243 244 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara