9 Eylül 2013 Pazartesi
TÜRK-İŞ ESKİ GENEL BAŞKANI NURİ BEŞER VEFAT ETTİ
TÜRK-İŞ Eski Genel Başkanlarından Nuri Beşer vefat etmiştir. Beşer’in cenazesi yarın (10 Eylül 2013 Salı günü ) İstanbul Kartal Maltepe Merkez Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Zeytinburnu Yedikule Aile Mezarlığı’na defnedilecektir.

İşçi hak ve özgürlükleri için mücadeleyi yaşamının temel taşlarından biri olarak gören Beşer, işçi sınıfı mücadelesine yaptığı katkılarla tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Sendikacılığın zorluklar içinde, güçlükle yapılabildiği dönemlerde bu  görevi gönüllülükle üstlenen Beşer,  mücadelesi, azmi ve kararlılığıyla işçi hareketinin yolunu aydınlatmaya devam edecektir.

 TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu Beşer’e Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, sevenlerine başsağlığı ve sabır dilemektedir.

 

                                                                                   TÜRK-İŞ BASIN BÜROSU

 

NURİ BAŞER’İN ÖZGEÇMİŞİ :

Nuri Beşer, 1922 yılında Erzincan Kemaliye’ de doğdu. İstanbul’da Sanat Okulunu bitiren Beşer,  1939 yılında askeri fabrikalarda işçi olarak çalışmaya başladı. Beşer, 1947 Denizcilik Bankası’na bağlı Haliç Tersanesi’nde çalışmaya devam etti. 1951’de İstanbul Liman ve Dokları Gemi Sanayii İşçileri Sendikası’na girdi ve 1955-1956 yılları arasında bu sendikada Genel Sekreterlik görevinde bulundu. 1951’den 1956’ya kadar İstanbul İşçi Sendikaları Birliği Genel Başkan Vekilliği görevini sürdürdü. 1957 yılında yapılan 
3. Genel Kurulu’nda TÜRK-İŞ Genel Başkanı seçildi. 27 Mayıs 1960’dan sonra TÜRK-İŞ Genel Başkanlığından ayrıldı. Siyasete girerek Adalet Partisi’nin kuruluş çalışmalarına katıldı ve 1961 yılında 1. Dönem Zonguldak Milletvekili seçildi. 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 241 242 243 244 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara