9 Temmuz 2018 Pazartesi
TREN KAZASI NEDENİYLE MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN
Tekirdağ’daki tren kazasıyla ilgili olarak TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Ergün Atalay bir açıklama yaptı

Açıklamada, meydana gelen tren kazasıyla ilgili gerekli soruşturmanın tüm yönleriyle yapılarak sorumluların ortaya çıkarılmasını ve gereken tedbirlerin bu doğrultuda alınması gereğine işaret etti.    

TÜRK-İŞ Genel Başkanının yaptığı açıklama şu şekildedir:

“Edirne-Halkalı seferini yapan banliyö treni 8 Temmuz 2018 Pazar günü akşama doğru Muratlı-Balabanlı bölgesine geldiğinde raydan çıkması sonucu kaza meydana gelmiş, onlarca vatandaşımız hayatını kaybetmiş veya yaralanmıştır.Öncelikle yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

Meydana gelen müessif tren kazasının sebepleri tüm yönleriyle ayrıntılı olarak araştırılmalıdır. Elbette ki ne eksiklik varsa bu ortaya çıkacaktır. Sektörde örgütlü sendikanın genel başkanı olarak bunun takipçisi olacağız. Ancak şunu ifade etmeliyim ki, bu tip demiryolu hatlarında belli dönemlerde periyodik olarak teknik kontroller yapılmaktadır. Yılda bir kez yapılması gereken kontrollerin en son Nisan ayında, yani yakın bir zamanda yapıldığı ifade edilmektedir.

Yetkililerden aldığımız bilgiye göre; kazanın olduğu gün saat 10.40 itibarıyla, saat 07.00 treni aynı hattı kullanmıştır. Ancak daha sonra, saat 14.20 ile 15.10 arası yağan şiddetli yağmur, oradaki menfezde olağanüstü şişmeye neden olmuştur. Tren raylarıyla menfez arasındaki malzeme yağmurla boşalmış ve tren raydan geçtiği sırada, lokomotif ve birinci vagon geçişini yapmış, diğer vagonlar ise raydan çıkmış ve yan yatmıştır.

Meydana gelen kaza üzücüdür. Yapılacak soruşturma ve araştırma sonucu hazırlanacak raporla kamuoyu bir an önce bilgilendirilmelidir.

Milletimizin başı sağ olsun.”

 

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 187 188 189 190 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara