2 Kasım 2020 Pazartesi
STK'LAR DESTEK İÇİN AZERBAYCAN'DA
AB-KİK Üyeleri heyeti, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına ve işgal girişimlerine yönelik mücadelesini sürdüren Bakü'ye destek ziyaretinde bulundu.

Türk iş dünyası temsilcileri, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına ve işgal girişimlerine yönelik mücadelesini sürdüren Bakü'ye destek ziyaretinde bulunarak muhataplarıyla bir araya geldi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY'ın yer aldığı heyette, TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi PALANDÖKEN, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder KAHVECİ, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali YALÇIN,  Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) İcra Kurulu Üyesi Metin DEMİR ve TOBB üyeleri yer aldı.

Genel Başkan Ergün ATALAY, Azerbaycan'daki ziyaretleri çerçevesinde Azerbaycan Hemkarlar İttifakı Genel Başkanı Settar MAHBELİYEV ile bir araya geldi.

AHİK ziyaretinde, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen, HAK-İŞ ve TİSK başkan vekili katılarak, Azerbaycan halkı ile dayanışmalarını ifade etti.

AHİK Genel Başkanı MAHBELİYEV, Türkiye'nin büyük bir kesimini temsil eden sivil toplum kuruluşlarının başkanlarının Azerbaycan'a gelerek Azerbaycan halkıyla dayanışma içinde olmalarını ve desteklerini bizzat ifade etmelerinden ötürü büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti. MAHBELİYEV, Türkiye Cumhuriyetine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve Türk halkına, Azerbaycan halkı adına teşekkür ettiklerini belirtti.

AHİK Genel Başkanı Settar MAHBELİYEV, Karabağ’ın işgalinin ardından yaşanan sorunlar ve Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Ermenistan'ın Karabağ işgalinin sona ermesi için hem diplomasisi hem cephe hattında yürüttüğü çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. MAHBELİYEV, İzmir depremi için üzüntü ve taziyelerini ileterek dayanışma duygularını da ifade etti. 

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 249 250 251 252 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara