30 Haziran 2014 Pazartesi
SAYIN EKMELEDDİN İHSANOĞLU, TÜRK-İŞ'İ ZİYARET ETTİ.
Cumhurbaşkanı adayı Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu TÜRK-İŞ Genel Merkezine gelerek, Genel Başkan Ergün Atalay ile bir süre görüştükten sonra basına açıklamalarda bulundu. Sayın İhsanoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Basın mensupları, sevgili arkadaşlar hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bugün TÜRK-İŞ’İn Sayın Genel Başkanı ve Yönetim Kuruluyla beraber çok önemli, samimi ve içten bir görüşme yaptık. Kendilerine Cumhurbaşkanlığı makamıyla ilgili düşüncelerimizi anlattık. Cumhurbaşkanı makamının anayasanın 104. Maddesine göre devletin başı olarak, milletin ve Cumhuriyetin bütünlüğünü temsil eden, anayasanın uygulanmasını gözeten ve devlet kurumlarının ahenkli çalışmasını sağlayan bir makam olduğunu, birlik ve beraberliğin temsil edildiği, 76 milyon insanın kucaklandığı, ötekileşmediği, devre dışı bırakılmadığı ve ayrımcılık yapılmadığı bir yer olarak gördüğümüzü ifade ettik.  İlk defa tarihimizde doğrudan doğruya vatandaşlarımızın sandığa gitmek suretiyle Cumhurbaşkanını seçmesinden dolayı halkın verdiği güçle bu makama gelecektir. Bütün siyasi taraflara karşı toplumu ahenkli bir şekilde yürüten ve toplumu kucaklayan bir Cumhurbaşkanı, birliği ve beraberliği temsil eden bir Cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz. Şüphesiz ki işçi camiasının ILO’nun standartlarına uygun bir şekilde insan haklarına, haysiyetine ve hürriyetlerine uygun bir şekilde olmasını istiyoruz. İşçi camiasının haklı taleplerini dinleyen, onların uygulanması için onlarla ilgili yasamaların çıkması için meclisi teşvik eden ve onu yönlendiren fakat onu etkilemeyen bir Cumhurbaşkanının bu konuda elbette ki önemli bir rolü olacaktır. Sayın Genel Başkan ve arkadaşları lütfettiler dinlediler. Kendileri de kendi görüşlerini çok samimi ve içten bir şekilde paylaştılar. Benim şahsen TÜRK-İŞ’in bazı yöneticileriyle çok eski zamanlara dayanan hatıralarım vardır. Sayın Başkanla ve değerli arkadaşlarıyla paylaştım. Hepinize bu ilginizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Sağolun  varolun.”

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun açıklamalarının ardından TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Atalay konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli basın mensupları. Sayın Hocamızla 25 dakikaya yakın sohbet etmek imkanı bulduk. Evvela adaylığı hayırlı olsun. Ülkemizde ilk defa seçimle bir Cumhurbaşkanı seçilecek. Bugün zannediyorum 2. aday da belli oldu. 3. adayı da yarın öğrenmiş bulunacağız. Ülkemizin de, bizim de toplumsal barışa ihtiyacımızın çok olduğu bir dönemdeyiz. Herkes özgür iradesiyle Cumhurbaşkanlığı seçimine gidecek. Hocamızın bir sözü var, o söze ben de katılıyorum. Herkes özgür iradesiyle sandığa gitsin oyunu kullansın diyor. Özellikle bu oyu kullanırken kimse, Türkiye dışında hiç kimse karışmasın. Ülke dışındakiler, herkes kendi işine baksın. Bu ülkedeki vatandaşlar kimi seviyorlarsa, kime güveniyorlarsa, kime itimat ediyorlarsa ona oy versin. Biz TÜRK-İŞ olarak öyle yapacağız. Ben hocama hayırlı olsun diliyorum. Şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.

 

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 238 239 240 241 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara