11 Ağustos 2014 Pazartesi
ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM TÜRKİYE’NİN ÖNCELİĞİ, TOPLUMSAL REFAH VE ÖRGÜTLENMENİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİN KALDIRILMASI OLMALIDIR
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi sonrası bir değerlendirmede bulundu.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 10 Ağustos 2014 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi sonrası yaptığı değerlendirmede; büyük bir olgunlukla gerçekleşen seçimin halkın iradesini ortaya koyduğunu belirtmiş, önümüzdeki dönemde toplumsal refah ve huzurun öncelikli olduğunu ifade ederek, sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılması gereğine vurgu yapmıştır.   

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY’ın değerlendirmesi aşağıdadır:

“Cumhurbaşkanı seçimi 10 Ağustos 2014 günü büyük bir olgunluk içinde tüm yurtta barış içinde gerçekleşmiştir. Türkiye Cumhuriyeti döneminde ilk defa Cumhurbaşkanı halkın oyuyla doğrudan seçilmiş ve böylece yeni bir döneme girilmiştir.

Yapılan seçimlerde Sayın Recep Tayyip Erdoğan ilk turda geçerli oyu sağlayarak 12. Cumhurbaşkanı olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanını tebrik eder, yeni görevinde başarılar dilerim. Seçimde aday olan Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu ve Sayın Selahattin Demirtaş da sürdürdükleri seçim kampanyasıyla demokratik sürecin işlemesine büyük katkıda bulunmuşlardır.

Girilen bu yeni dönemde öncelik, ekonomik refah artışı ve gelirin adil dağılımı olmalıdır. Özellikle sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılması ve her işçinin özgür bir şekilde istediği sendikaya üye olabilmesi mümkün olmalıdır. Taşeron çalıştırma biçimi ortadan kaldırılmalıdır.

TÜRK-İŞ, bu doğrultuda uygulanacak politikalara gerekli katkıyı vermeye ve toplumsal uzlaşının sağlanması çabalarına devam edecektir.”

TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara