23 Kasım 2017 Perşembe
ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolasıyla bir mesaj yayınlamıştır.

Yönetim Kurulu mesajında şu ifadelere yer vermiştir;

“Bilgi çağı olarak anılan bu yüzyılda, eğitim ülkelerin dünyadaki konumlarını belirlemede temel rol oynamaktadır ve eğitim sisteminin temel yapıtaşı da öğretmenlerdir.

Öğretmenlerimiz, nitelikli bireylerin yetişmesinde ve gelişmesinde, dolayısıyla geleceği inşa etmede en büyük paya sahiptirler. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gün yaptığı konuşmada “Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma, milletime, öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anlatın. Yoksa kazandığım zaferlerle, yaptığım diğer işlerle beni anlatmanız pek önemli değildir” diyerek öğretmenliğin en kutsal meslekler biri olduğunu vurgulamıştır.  

Öğretmenlerin önemli bir bölümünün yaşadığı sosyo-ekonomik sıkıntıları ortadan kaldırmak gerekmektedir. Ülkenin geleceği yönünden önemli sorumluluklar taşıyan, güçlüklerle karşılaşsa da büyük hizmet aşkıyla çalışarak çocuklarımıza, gençlerimize ve insanlığa yararlı bireyler olmaları için çabalayan, görevlerini yerine getirirken hiçbir özveriden kaçınmayan öğretmenlerimize hak ettikleri yaşam koşulları sağlanmalıdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyoruz. 

TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 175 176 177 178 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara