18 Kasım 2017 Cumartesi
NATO TATBIKAT SKANDALINA TEPKI
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, Nato skandalı hakkında bir mesaj yayınladı.

NATO’nun 08-17 Kasım 2017 tarihleri arasında Norveç’te düzenlediği komuta kontrol amaçlı Trident Javelin adlı tatbikatta ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da isminin ‘düşman taraf’ olarak gösterilmesi ülkemize karşı ön yargılı bakışın bir sonucudur ve kabul edilemez. Ortaya çıkan bu skandal “personel hatası” diye geçiştirilemez. 

Tatbikata katılan Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli tarafından fark edilen bu durum karşısında, hükümetimiz ve Türk Silahlı Kuvvetleri olaya müdahil olarak tatbikata katılan 41 personeli geri çağırmış ve neticesinde NATO’dan bir açıklama gelmiştir.

15 Temmuz hain işgal girişiminden sonra yabancı ülkelerin tutumu ve günümüze kadar yaşanan gelişmeler göz önüne alındığında, ülkemiz üzerinden nasıl bir stratejik oyun oynandığına dikkat çekmek istiyoruz. Bu nedenle hükümetimizin müttefik dost saydığımız ülkelerle bile ilişkilerini tekrar gözden geçirmeli ve ona göre hareket etmelidir. 

Bu durum, başta işçiler olmak üzere tüm milletimiz tarafından şiddetle tel’in edilmektedir. TÜRK-İŞ ailesi olarak dış güçlerin ülkemiz üzerinde nasıl oyunlar oynadığına dikkat çekiyor, bu gibi durumlarda ülkemizdeki tüm paydaşların birlik ve beraberlik içinde olmasını temenni ediyoruz. 

 

TÜRK-İŞYÖNETİM KURULU

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 175 176 177 178 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara