5 Şubat 2020 Çarşamba
'KAMUDA MOBİNG İLE MÜCADELE PANELİ' GERÇEKLEŞTİRDİ
Genel Başkan Ergün ATALAY, 5 Şubat 2020 Çarşamba günü Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi'nde düzenlenen "Kamuda Mobbing ile Mücadele Paneli" programına katılarak burada bir konuşma gerçekleştirdi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder KAHVECİ konuşmasında, kamuda güvencesiz istihdam biçimlerinin mobbinge ortam hazırladığını ifade ederek, "Aile bütünlüğünü sağlayamayan, çalışma barışını zedeleyen, insanlarını huzursuz eden sözleşmeli gibi çalışma biçimin anlamı yok. Biz yıllardır, kamuda kadro karşılığı güvenceli tek bir istihdam modeli olmasını talep ediyoruz. Bunun için çalışma hayatını mobbingden arındırmak istiyorsak öncelikle iş güvencesine sahip bir istihdam politikasını benimsemeliyiz." dedi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY ise konuşmasında şu konulara değindi:

"Mobbingin ortadan kalkması için iyi bir nesle ihtiyacımız var"

Genel Başkan Ergün ATALAY mobbingin sadece iş yeriyle sınırlandırılmaması gerektiğini belirterek, hayatın her alanında söz konusu olabildiğine işaret etti.

Konfederasyon Genel Başkanı olarak kendisinin de mobbinge maruz kaldığını dile getiren ATALAY, şunları kaydetti: 

"Toplu iş sözleşme sürecinde söylemediğim hatta aklıma dahi gelmeyen bir söz üzerine canımı çıkardılar. Her akşam haber bültenlerinde verdiler. 'Mahkemeye vereyim' dedim, arkadaşlar 'TÜRK-İŞ Başkanı mahkemeye vermez' dediler. 'Eylem yapalım' dedim, o da olmaz, 'RTÜK'e şikayet edelim' dedim o da olmadı. Cenab-ı Allah adaletli olmayı, iyilik yapmayı, yakınlarına bakmayı emreder. Fenalığı, kötülüğü ve azgınlığı yasaklar. Bu üç yasağı ve üç emri uyguladığınız zaman bir sorun kalmıyor. Mobbingin ortadan kalması için eğitimli toplum, bilinçli ve iyi bir nesle ihtiyacımız var." dedi.

Panele, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Süleyman Arslan, SGK Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kılıç, Ankara Tabip Odası Başkanı Vedat Bulut, Mobbing ile Mücadele Derneği Genel Başkanı İlhan İşman, Basın-İş Sendikası Genel Başkanı Savaş Nigar ve davetliler katıldı.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 232 233 234 235 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara