16 Eylül 2021 Perşembe
GENEL EĞİTİM VE TEŞKİLATLANDIRMA SEKRETERLERİ TOPLANTISI BAŞLADI
Pandemi Döneminde Çalışma Hayatında Güncel Gelişmeler konulu “TÜRK-İŞ Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreterleri Toplantısı” 16-17 Eylül 2021 tarihlerinde Didim’de başladı.

Eğitim seminerine, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreterleri katıldı. Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreterleri Toplantısının açılış konuşmasını TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT gerçekleştirdi.

Konuşmasında pandemi döneminde çalışma hayatında yaşanan sıkıntılara değinen IRGAT, Bu dönemde hayatını kaybedenlere rahmet diledi. Başta sağlık ve güvenlik çalışanları olmak üzere kapanma döneminde hayatlarını tehlikeye atarak çalışanlara teşekkürlerini sundu.  Pandemi sürecinde evden çalışma, kısa çalışma gibi iyi niyetli uygulamaların işverenler tarafından kötüye kullanıldığını, bu süreçte bunun en ağır örneklerini gördüklerini ifade etti. Örgütlenmenin önündeki engellere değinen IRGAT, günümüzde sendika üyesi olmanın işten atılmakla eş değer algılandığını vurguladı. Çalışanların işverenler tarafından, “sendika gelirse işyeri kapanır”  tehditleriyle karşılaştıklarını belirtti.

Açılış konuşmasının ardından Pamukkale Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oğuz KARADENİZ “Pandemi Döneminde Çalışma Hayatı” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Seminer öğleden sonra Öğretim Görevlisi Pamir BAŞER’in “Sosyal Güvenlikte Pandemi Etkisi” konulu sunumuyla devam edecek. Eğitimin ikinci günü ise Prof. Dr. Aydın BAŞBUĞ ve Prof. Dr. Ali Cengiz KÖSEOĞLU’ nun “Pandemi Sonrası Çalışma Hayatının Güncel Sorunları ve Muhtemel Gelişmeler” konulu sunumları ile devam edecektir. 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara