15 Temmuz 2014 Salı
GAZZE’YE YAPILAN İNSANLIK DIŞI SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, İsrail Devleti tarafından Gazze’ye yapılan insanlık dışı askeri saldırıyı kınayarak, sivil halkın katledilmesine yönelik bu saldırılara uluslararası kuruluşların ve toplumun sesini yükseltmesi gerektiğini vurguladı.

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu’nun açıklaması aşağıdadır:

“Yaklaşık bir haftadan bu yana Gazze’de insanlık dramı yaşanmaktadır. İsrail Devleti’nin Gazze’ye başlattığı askeri operasyon sonucu siviller ve çocuklar katledilmektedir. Yaralı sayısının 924’e, ölenlerin sayısının 187’ye yükseldiği haberi verilmektedir. Ölenlere rahmet, acılı aillere sabır, yaralılara acil şifa diliyoruz. TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu yapılan bu insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınamaktadır.

Uluslararası kuruluşların ve toplumun bu saldırılara karşı sesini yükseltmemesi ve İsrail’e karşı net bir tavır alınmaması endişe vericidir. Ateşkes kararı bir an önce alınmalı ve uygulanmalıdır.   

Gazze’de Filistinlilere karşı, özellikle Müslüman aleminin mübarek Ramazan ayında yapılan saldırı, barışa karşı bilinçli bir darbedir. Ortadoğu’da son dönemde yeniden alevlenen yangın fırsat bilinerek bu saldırıların yaygınlaşması, korkarız ki yeni acılara neden olacaktır.  

Türkiye’nin tarihi, kültürel ve coğrafi gerçekleri göz önünde tutulduğunda, Filistin/Gazze’de meydana gelen olumsuz gelişmeler çalışanlarla birlikte tüm halkımızı yakından ilgilendirmektedir.

TÜRK-İŞ topluluğu olarak beklentimiz, uluslararası şartlardaki değişim de dikkatle izlenerek barışçı, dengeli, gerçekçi, çok yönlü bir politikanın izlenmesidir.”

 

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 241 242 243 244 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara