3 Şubat 2015 Salı
DEMİRYOL-İŞ SENDİKASI "ÖRGÜTLENME ve E-DEVLET SİSTEMİ" SEMİNERİ TÜRK-İŞ GENEL MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Demiryol-İş Sendikası'nın Sekreter, Mali Sekreter ve Yönetim Kurulu üyelerine yönelik "Örgütlenme ve E-Devlet Sistemi" semineri 03.02.2014 tarihinde TÜRK-İŞ Genel Merkezinde gerçekleştirildi.

TÜRK-İŞ  Genel Başkanı Ergün Atalay’ın  açış konuşmasıyla başlayan toplantıda şubelerde yaşanan ve çalışma hayatını ilgilendiren sorunlar değerlendirildi.

Atalay açılış konuşmasında şunları söyledi;

“Kıdem tazminatı işçinin kızının çeyiz, oğlunun düğün parasıdır. Kafalarının arkasında şu var; “Yılda 30 gün tazminat yüksek aşağı çekelim, mevcutlara dokunmayalım” diyorlar. Sistemde 13 milyon insan var. “Onlara dokunmayalım” diyorlar. Tek tereddüdümüz 30 gün konusu değil. Kıdem Tazmintı Fonu’na devlet güvencesi sağlanmalı. Geçmişte batan fonlar nedeniyle kamuoyunda fonun olumsuz imajı var. Şu an bunların hiçbirini göremiyoruz. Garanti sağlandıktan sonra bize düşen görev konuyu TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu’na götürmek.

1 milyona yakın taşeronda köle gibi çalışan insanlar var. Zaman zaman deniyor onlar sizin üyeniz değil. Onlar insan değil mi? Onlar birinizin kardeşi, oğlu, ağabeyi, damadı, akrabası değil mi? Yıllardır taşeronla ilgili mücadele etmeye devam ediyoruz. TÜRK-İŞ olarak 15 Şubatta taşeronla ilgili Ankara da taşeron mitingi yaptık. Bunları anlatmaya devam ediyoruz. Sendikacıların illa temsil ettiği insanları, onları savunmak onun dışında işlerde var ifade ettiğim gibi.

Değerli arkadaşlar istediğiniz partiye oy verebilirsiniz, istediğiniz lideri tutabilirsiniz. Başka Türkiye yok Türkiye’den başka kimsenin gitme şansı yok. Bu ülkenin çıkarlarını hepimiz korumak mecburiyetindeyiz. Bu ülke yoksa ne sendikacı var ne parti var ne siyasetçi var ne kasap var ne bakkal var hastaneye de gidemezsiniz, pastaneye de. Hepimiz gözümüzü dört açmak mecburiyetindeyiz. İyi düşünmek durumundayız. Temsil ettiğimiz insanların hak, menfaatlerini korurken ülkemizin hak ve menfaatlerini korumak lazım.

Her dönemde olduğu gibi, 2015 sözleşme döneminde de amacımız, üyelerimizin alın terlerinin karşılığını almak ve onlara insan onuruna yaraşır bir yaşama düzeyini sağlamak. Mücadelemiz, çabamız bunun için.Bu sözleşmenin, bu anlayışımız doğrultusunda sonuçlanması için gereken çabayı ortaya koyacağız. Üyelerimizim hak ve çıkarlarının sonuna kadar savunucusu olacağız.Sendikamızın şube genel kurulları başladı. Kısa sürede tüm şubelerimizde tamamlanarak Genel Merkez Genel Kuruluna gideceğiz. Bugüne kadar Demiryol-İş topluluğuna hizmet etmiş, her düzeyde görev alan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni ya da tekrar seçilen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Dileğimiz, Demiryol-İş topluluğunu büyütmek, yüceltmek ve temsil ettiğimiz kitlenin onur duyacağı bir marka haline getirmektir.”

Açış konuşmasının ardından başlayan toplantıda E-Devlet Uygulaması ile ilgili ve Örgütlenme konularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilisi tarafından katılımcılara eğitim verildi.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 238 239 240 241 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara