28 Ekim 2019 Pazartesi
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde büyük gayret ve fedakârlık göstererek vermiş olduğu bağımsızlık mücadelesi sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin 96. yılını büyük bir gururla kutluyoruz.

Cumhuriyetin ilanı, bir ulusun, özgürlük ve bağımsızlık uğruna hangi engelleri aşabileceğinin çarpıcı bir örneğidir. 20 inci yüzyılın başlangıcından günümüze uzanan bir aydınlanmanın ışığıdır.

Cumhuriyet, kazanımları ile vazgeçilmezimizdir. Büyük Önder Atatürk’ün Cumhuriyeti biz kurduk, onu sizler yaşatacaksınız” ifadesi doğrultusunda, devraldığımız emaneti, var olan tüm zenginlikleri çoğaltarak yarına taşımak, bu ülkede yaşayan her vatandaşın görev ve sorumluluğudur. Bu nedenle 29 Ekim, bir millet olmanın, aynı geçmişe sahip olarak birlikte geleceği oluşturmak yolunda ilk adımın atıldığı gün olarak coşkuyla kutlanmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 230 231 232 233 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara