9 Ocak 2015 Cuma
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN ...
TÜRK-İŞ GENEL BAŞKANI ERGÜN ATALAY 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ NEDENİYLE BİR AÇIKLAMA YAPMIŞTIR.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, “Basın emekçilerinin çalışma ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi, haklarının güvenceye alınması demek, onların görevlerini en iyi şekilde icra etmelerini sağlayacaktır” dedi.

Atalay mesajında şu ifadelere yer verdi:

Gazetecilik mesleği, büyük birikim, özveri ve emek isteyen çileli bir meslek dalıdır. Aynı zamanda demokrasinin ve çağdaş düzenin vazgeçilmezi olan basın emekçilerimiz toplumun sesi, kulağı ve aynası konumundadır. Bu nedenle gazetecilik mesleğini yapanların ekonomik, sosyal ve mesleki konularda teknolojinin ve çağımızın geniş imkanlarına sahip olmaları gerekmektedir.

Basın emekçilerimizin çalışma ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi, haklarının güvenceye alınması, onların görevlerini rahat bir ortamda yapabilmelerini sağlayacaktır.

Zorlu şartlar altında, zaman ve mekan mevhumu gözetmeden gazetecilik mesleğini icra eden tüm gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerimizi saygıyla anıyoruz.

Ergün Atalay

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına

 

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara