10 Ocak 2017 Salı
BASIN EMEKÇİLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“212 sayılı kanun” ile yürürlüğe girerek, basın emekçilerimize getirilen bazı haklar ve yasal güvence sağlayan düzenleme 10 Ocak 1961 tarihinde resmi gazetede yayınlanmış ve bu tarihten itibaren ülkemizde ‘Çalışan Gazeteciler günü’ olarak kutlanmaya başlamıştır.

Medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğünün temini, gerekse kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması anlamında büyük önem taşımaktadır. Nitekim güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun; güçlü basın kuruluşları da güçlü demokrasinin tesisini sağlayacaktır. Bu nedenle Medya çalışanlarının ve gazetecilerin sendikal haklarını etkin bir şekilde kullanabilmelerini sağlayacak zemin oluşturulmalıdır. Basın özgürlüğü, demokratik sistemin ayrılmaz ve olmazsa olmaz temel taşıdır.

Bu vesileyle kamuoyunu bilgilendirmek, halkımızı dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmelerden haberdar etmek amacıyla gece gündüz demeden büyük bir özveriyle doğru, tarafsız ve eksiksiz bilgi vermeyi ilke edinmiş medya çalışanlarının ve gazetecilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarız. 

TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

 

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 152 153 154 155 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara