15 Nisan 2014 Salı
BAŞBAKAN ERDOĞAN, TÜRKİYE-AB KARMA İSTİŞARE KOMİTESİ HEYETİNİ KABUL ETTİ...
Başbakan Erdoğan, TÜRKİYE-AB Karma İstişare Komitesi Heyetini Kabul Etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofis'te, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik'in yer aldığı Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi heyetini kabul etti. 


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofis'te, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik'in yer aldığı Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi heyetini kabul etti.
Basına kapalı olarak gerçekleşen kabul sonrasında heyet adına açıklama yapan Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadı ve TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'nin sözü dinlendikçe, sözlerinin dinleneceğini, Türkiye var oldukça var olacaklarını, Türkiye güçlü oldukça güçlü kalacaklarını çok iyi bildiklerini söyledi.

Her görüşten, inançtan, etnik gruptan üyeleri bulunduğunu belirten Palandöken, her şeyden önce huzur içinde çalışmak, üretmek ve Türkiye'nin büyümesine katkıda bulunmak istediklerini anlattı.

Palandöken, Türkiye'nin bir seçim sürecini daha geride bıraktığını anımsatarak, şunları kaydetti:
"Yerel seçimler bitti. Milli irade tecelli etti. Seçim sandığı işlevini bir kez daha başarılı bir biçimde yerine getirdi. Şimdi ilk kez halkoyuyla Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. Sonra da genel seçimler gelecek. Siyaset dolu zorlu bir dönemi geride bırakıyoruz. Bu yoğun siyaset gündeminin ardından, herkesin kendi işine odaklanabilmesine fırsat verebilmek için, siyasi ortamın bir an önce yumuşatılmasının son derece önemli olduğunu düşünüyoruz."

-"İktisadi şartlar hepimizi zorluyor"

Küresel ekonominin zorlu bir dönemden geçtiğini dile getiren Palandöken, "İçinde bulunduğumuz iktisadi şartlar hepimizi zorluyor. Üyelerimiz dışarıdan gelen iktisadi şokun olumsuz etkilerini her gün günlük yaşamlarında hissediyor. Kimse geleceğinden endişe etmek istemiyor. Yaptığımız çalışmalar, dünün olumsuz etkisini hisseden üyelerimizin gelecek aylar için son derece iyimser olduğunu gösteriyor. Bu iyimserliği destekleyecek en önemli etki, siyasette gözle görülebilen bir yumuşama ortamı olacaktır" diye konuştu.

Palandöken, Türkiye'nin dışa açık bir ülke olduğunu vurgulayarak, dışa açılarak zenginleşebileceklerini yaşayarak öğrendiklerini, dışa açık bir ülkenin, dışarıdan gelen şoklara her zaman hazır olması gerektiğini de bildiklerini aktardı.

Bendevi Palandöken, "Dışarıdan gelen negatif iktisadi etkileri, çalışarak ve üreterek bertaraf edebilmemiz için, Türkiye'nin önümüzdeki aylarda daha huzurlu bir siyasi ortama ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bunu istemek üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret ettik. Bundan sonra da diğer siyasi parti liderlerini ziyaret edeceğiz" ifadelerini kullandı.

-"Daha fazla demokrasi ve hukuk süreci"

Bendevi Palandöken, Türkiye'de gündemin artık ekonomi olması gerektiğini düşündüklerini belirterek, şöyle devam etti: "Sosyal devlet niteliğimize uygun sosyal politikalara ağırlık verilmesi gerektiği inancındayız. Türkiye'nin geleceğine ilişkin iyimserliğimize destek vermenizi diliyoruz. AB katılım sürecindeki kararlılık sürdürülmelidir. Yeni anayasa arayışımızla gündeme gelen daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi ve daha fazla hukuk sürecinin devam ettirilmesini yürekten istiyoruz. Milli iradenin öneminin farkındayız. Milli iradenin elindeki yetkiler ve takdir yetkisi, bürokrasiye devredilmemelidir. Türkiye'nin geleceği açısından önemli yasal düzenlemeler yapılırken, bu hususa dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü, ülkemizin çıkarları her şeyin üstündedir."

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 245 246 247 248 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara