9 Aralık 2019 Pazartesi
ATALAY'DAN TÜVASAŞ FABRİKASI'NA ZİYARET
Genel Başkan Ergün ATALAY, 23. Olağan Genel Kurulu'nun ardından yeni dönemdeki ilk ziyaretini Türkiye Vagon Sanayi Anonim Şirketi TÜVASAŞ'a gerçekleştirdi.

TÜVASAŞ'ta çalışan işçiler ve sendika temsilcileri ile görüşen Genel Başkan ATALAY burada açıklamalarda bulundu.

.“20 MİLYONU İLGİLENDİRİYOR”

Asgari ücretin toplumun 20 milyonunu ilgilendirdiğini belirten TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, “Toplumun gözü bizim üzerimizde; 51 bir tarafta, 49 bir tarafta. Birine bir şey söylüyorsun diğeri de alıyor. Sussan olmuyor, zaten susmaya da niyetim yok. Gücüm neye yetiyorsa yıkmadan, kırmadan, hakaret etmeden elimden geleni yaparım. Ben bugün buraya evime geldim sizi görmeye, bir çay içip gideceğim. Asgari ücretle ilgili söyleyeceğimi söyledim, benim ifadem yaşam maliyetinin resmi olarak 2 bin 578 olarak belirlendi. Bu rakamın altında olursa biz masada olmayacağız, bugün bir daha söylüyorum. Bugün asgari ücret Türkiye’de 20 milyonu ilgilendiriyor. İnşallah bizim dediğimiz noktada buluşulur da insanların mutlu olduğu bir şeyin altına imza atarız “ ifadelerini kullandı.

“BAKALIM GEÇİNEBİLİYOR MUYUZ?”

Asgari ücretin yüksek olması durumunda işverenlerin işçi çıkartacağını söylediğinin iddia edilmesi üzerine ATALAY, “Onların içinde örgütlü olduğumuz, işini düzgün yapan işverenlerde var ama kazanıpta doymayan işverenlerde var. Ben hep söylüyorum, bu parayı onlara verelim 1 ay ya da 2 ay denesinler; geçiniyorlarsa hep beraber susalım. En azından bunu söyleyenler deseler ki bu para az, elimizden geleni vereceğiz deseler hiç sorun olmayacak. Bende dahil kapatsınlar bizi bir yere bakalım bu paraya geçinebiliyor muyuz?” dedi.

Ziyarette; TÜVASAŞ Genel Müdür Yardımcıları Yakup KARABAĞ, Turgut KÖKSAL, Ali KOZALLIK, TÜRK-İŞ Sakarya İl Temsilcisi Cemal YAMAN, Demiryol-İş Sendikası Sakarya Şube Sekreteri Muammer GÜNEŞ ve işçiler yer aldı. 

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 246 247 248 249 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara