2 Eylül 2021 Perşembe
ATALAY TOPLU SÖZLEŞME İMZA TÖRENİNE KATILDI
Genel Başkan Ergün ATALAY, 2 Eylül 2021 Perşembe günü Türk Telekom ile Türkiye Haber İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme imza törenine katıldı.

Türk Telekom ile Türkiye Haber-İş Sendikası arasında anlaşmayla sonuçlanan 14. Dönem İşletme İş Sözleşmeleri kapsamında imza töreni düzenlendi. Yaklaşık 10 bin çalışanı kapsayan Toplu İş Sözleşmesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat BİLGİN, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, Türk Telekom CEO’su Ümit ÖNAL, Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli SOLAK ve sendika ile kurum temsilcilerinin katılımıyla imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi töreninde konuşan Genel Başkan Ergün ATALAY, "TÜRK-İŞ temsil ettiği insanlardan evvel Türkiye Cumhuriyeti’nden yana. Devlet varsa Türkiye Cumhuriyeti varsa; sendika var, dernek var, oda var" dedi.

"İnsanların evlerine kapandığı dönemde bu kurumda Türkiye'nin ihtiyacı vardı"

Türk Telekom'un Türkiye'nin en önemli marka kurumlarından biri olduğunu ifade eden ATALAY, "Marka kurum olduğunu bu salgın hastalık döneminde işçisinden beyaz yakalısı olağan üstü gayret sarf ettiler. İnsanların evlerine kapandığı dönemde bu kurumda Türkiye'nin ihtiyacı vardı. Bu kurumun tüm çalışanları da o günkü ihtiyacı noksansız yerine getirdiler" diye konuştu.

"Bartın'da, Sinop'ta, Kastamonu'da olan felaketler inşallah son olur"

Türkiye'de yaşanan afetlere değinen Genel Başkan Ergün ATALAY, "Ülke olarak olağanüstü günler geçiriyoruz. Son 35 gündür bir taraftan sel bir taraftan yangın. Bartın'da, Sinop'ta, Kastamonu'da olan felaketler inşallah son olur, Allah bir daha bize felaketleri göstermez. Ben buradan Ulaştırma ve Altyapı Bakanına, İçişleri Bakanına, Çevre ve Şehircilik Bakanına, orada gayret sarf eden tüm yetkililere teşekkür ediyorum" dedi.

"Türkiye Cumhuriyeti varsa, sendika var, halkı var, dernek var, oda var"

Genel Başkan ATALAY beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğine dikkat çekerek şu ifadeleri kaydetti:

"Bu ülkede aynı gemi içerisindeyiz beraber yaşıyoruz. Zaman zaman kullandığım bir söz var; 'Batan geminin lüks kamarası yoktur' diye. Hepimizin ayrı görevi var. Birimiz işçiyiz, birimiz temizlikçiyiz, birimiz yemek yapıyoruz, birimiz bakanlık yapıyoruz, birimiz genel müdürlük yapıyoruz. Bu ülke devasa bir ülke, herkes görevini layığı ile yaparsa bu ülke daha güçlü olur. Noksanlıklar tabi ki var. Biz sendikacılar yasama değiliz, yürütme değiliz, yargı değiliz. Sıkıntı ve problemleri ülke gündemine taşımalıyız. TÜRK-İŞ temsil ettiği insanlardan evvel Türkiye Cumhuriyetinden yana. Devlet varsa Türkiye Cumhuriyeti varsa, sendika var, dernek var, oda var. Ama devlet yoksa bunların hiç biri yok." dedi.

Genel Başkan Ergün ATALAY, sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 249 250 251 252 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara