5 Ocak 2017 Perşembe
ATALAY DİYARBAKIR SUR'DA
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY 5 Ocak 2017 Çarşamba günü Diyarbakır'da, Sur'un yeniden inşası için temel atma törenine katıldı.

Genel Başkan Ergün ATALAY, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Mehmet ÖZHASEKİ ile birlikte Diyarbakır'ın tarihi Sur kentinin yeniden inşası için düzenlenen temel atma törenine katıldı.TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, düzenelen programda bir konuşma gerçekleştirdi.

Genel Başkan Ergün ATALAY, Türkiye'nin birlik ve beraberlik içerisinde bulunduğu sürece güçlü olacağını söyledi.

Tarihte yaşanan oyunların tekrar ettiğine işaret eden ATALAY, "Dünya diyor ki; 'Benden borç alıp, emir almaya devam edeceksin. IMF'den borç almazsan uykunu kaçırırım, tankları, topları, yolları ve köprüleri yaparsanız huzurunuzu bozarsınız.' Bu ülkede mazlumlar ve mağdurlar bedel ödemeye devam ediyor. İnadına hep beraber olmak zorundayız. Hiçbirimizin anne ve babamızı seçme şansı yok. Onun için bu ülkenin kıymetini bilmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

ATALAY, önceliklerinin Türkiye ile ülkenin birliği ve bütünlüğü olduğunu vurgulayarak, "Türkiye yoksa ne işçi var ne de işveren var. Onun için inadına ülkeyi kucaklamak durumundayız." şeklinde konuştu.

Törenin ardından TÜRK-İŞ Diyarbakır temsilciliğini ziyaret eden ATALAY, TÜRK-İŞ'e bağlı üye sendikaların şube başkanları ile burada biraraya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda bölgenin sorunları, çalışma hayatı ve yaşanan gelişmeler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Video
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 152 153 154 155 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara