4 Ekim 2021 Pazartesi
ATALAY, “ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI MERKEZ VE TAŞRA TEŞKİLATI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZA TÖRENİNE” KATILDI
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, TÜHİS ve YOL-İŞ Sendikası arasında imzalanan "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı 19. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni”ne katıldı.

Bakan KARAİSMAİLOĞLU, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile TÜRK-İŞ Konfederasyonuna bağlı YOL-İŞ Sendikası arasında imzalanan 19'uncu Dönem Toplu İş Sözleşmesi Töreni'nde yaptığı konuşmasında, Bakanlık olarak Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına yükseltme hedefiyle çalışmalara 7/24 hizmet anlayışıyla devam ettiklerini, dünyanın gıptayla izlediği mega projeleri birer birer hayata geçirdiklerini söyledi.

İmzalanan toplu iş sözleşmesinin de üretim ve büyüme hızına ivme kazandıracağını belirten Bakan KARAİSMAİLOĞLU, "Toplu iş sözleşmesinde işçi kardeşlerimizin hakkının ve emeğinin korunması için tüm taraflar iyi niyet ve samimiyet göstererek büyük gayret sergiledi. 19'uncu dönem toplu iş sözleşmemizde, kadın çalışanlarımıza yeni haklar getirdik. İşçi pozisyonunda nitelik tablolarındaki 'Kadın işçi çalışamaz' şeklindeki ibareleri yeni sözleşmede kaldırdık. Bu şekilde halen çalışan kadın arkadaşlarımızla işe yeni başvuracak kadın adaylar için iş alanı sınırlaması da ortadan kalktı” ifadelerini kullandı.

TÜRK-İŞ Genel Başkan Ergün ATALAY ise örgütlenmeyle ilgili sıkıntıların devam ettiğini belirterek, sendika olarak işçilerin sorunlarını çözmeye çalıştıklarını dile getirdi. Ardından konuşmasında geçen hafta Bingöl’de terör saldırısı sonucu şehit olan isçileri hatırlatan ATALAY, “İki gün önce Bingöl Genç’te arizaya giden 2 TÜRK-İŞ üyesi var. Emrullah var 40 yaşında, Ömer Faruk var 30 yaşında. Terör örgütünün döşediği bombalardan dolayı can verdiler. Suçları günahları ne? O bölgede bulunan vatandaşın arızasını gidermek. Oraya giderken Amerika’nin verdigi bombalarla arkadaslarımız orada şehit edildi. Bunu Biden mi düsünecek, ülke içerisinde bunlara su taşıyanlar mi düsünecek bunu iyice düşünmek lazım. Her yerde ifade ediyorum. Bu ülkenin üstü de vatan, altıda vatan. Bu arkadaslarımızın çoluğu çocuğu var. Pusu kuran kim? Terör örgütü. Onlara sahip çıkan kim? 20 binin üzerinde tırla silah veriyorlar. Utanmadan sıkılmadan diyorlar ki birde insan hakları. İnsan hakları Avrupalıya var Amerikalıya var, bize mi yok? Bunları iyi biliyoruz. İşçiler iyi biliyor, bu ülkede yasayanlar iyi biliyor” degerlendirmesinde bulundu.

TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR’da konuşmasında bu dönem kamu toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin olumlu ve başarılı geçtiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı 19. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

İmza Törenine, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, TÜHİS Genel Sekreteri Adnan ÇİÇEK, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim DURSUN, YOL-İŞ Sendikası Genel Merkez Yöneticileri, Şube Başkanları ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Genel Müdürleri ile çalışanların katılımıyla gerçekleşti.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara