24 Ağustos 2020 Pazartesi
ATALAY, ŞEKER İŞ SENDİKASI’NIN EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI
ATALAY, ŞEKER-İŞ Sendikası’nın düzenlediği, "Çalışma Hayatında Kadın Çalışanların Sorunları ve İş Yaşam Dengesi Oluşturulması, İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünün Yaygınlaştırılması ve İlk Yardım Eğitimleri" toplantısında bir konuşma gerçekleştirdi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Antalya'da, kadın çalışanların sorunlarının ele alındığı toplantıda, kadına yönelik şiddet sorununun sadece yasalarla çözülemeyeceğini söyledi. 

ATALAY, Şeker-İş Sendikası’nın Antalya'nın Manavgat ilçesinde düzenlediği, "Çalışma Hayatında Kadın Çalışanların Sorunları ve İş Yaşam Dengesi Oluşturulması, İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünün Yaygınlaştırılması ve İlk Yardım Eğitimleri" toplantısında konuştu. 

Kadına yönelik şiddetin sadece Türkiye'nin değil, dünyanın ortak sorunu olduğunu vurgulayan ATALAY, "Kafayı ve eğitimi değiştirmedikten sonra şiddet sorununu çözemeyiz. Kadını, erkeği sırt sırta verirsek şiddeti azaltırız. Onun için hepimize görev düşüyor. Başta erkeklere görev düşüyor." dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklanan Karadeniz'de doğalgaz bulunması ile ilgili müjdeyi değerlendiren ATALAY, bu haberin çok sevindirici olduğunu ifade etti. 

Bu gelişmeyi bazılarının küçümsüyor olabileceğini dile getiren ATALAY, "Bir hesap yaptığınız zaman, inanın küçümsenecek bir gelişme değil. Doğalgaz müjdesi, son yıllarda ülkenin yüzünü güldüren en iyi haber oldu. Enerjide yıllarca dışa bağımlı bir ülkeyiz. Son 10 yıldır rüzgar enerjisi ve güneş enerjisinde azımsanmayacak bir noktayız. İnşallah enerjide dışa bağımlılığımızı azaltacağız." diye konuştu. 

Video
GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara