7 Mart 2020 Cumartesi
ATALAY, ''25. KADIN İŞÇİLER BÜYÜK KURULTAYINA'' KATILDI
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 7 Mart 2020 cumartesi günü TÜRK METAL SENDİKASI'nın düzenlediği ''25. Kadın İşçiler Büyük Kurultayı'na'' katıldı.

Türk Metal Sendikası Kadın İşçiler Büyük Kurultayı 5-8 Mart tarihleri arasında 25’inci kez toplandı. Kurultay, 5-6 Mart tarihleri arasında düzenlenen etkinliklerle başlarken, açılış programı 7 Mart 2020 Cumartesi günü yapıldı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde örgütlü olduğumuz işyerlerinden, 1000’in üzerinde kadın üyemiz ile 20 ülkeden 100’e yakın kadın temsilcinin katıldı.

Genel Başkan Ergün ATALAY, burada bir konuşma gerçekleştirdi. ATALAY, konuşmasında şu konulara değindi:

"TÜRK-İŞ'in yaklaşık 1 milyon üyesi bulunduğunu ve üyelerinin aileleriyle 4 milyon kişilik büyük bir aile olduğunu belirten ATALAY, bu ailede kadınların yerinin önemine işaret etti.

Konuşmasında ayrıca Türkiye’nin gündemindeki Suriye meselesine de değinen Atalay, kadın cinayetleri ve işyerinde köle düzeninde çalışan kadınlarımıza vurgu yaparak, “Bu meseleleri çözemeden ne ülkemizde ne de Dünya’da kadınların sorunlarını çözemeyiz” dedi.

Kurultaya, MESS Genel Sekreteri Özgür BARUT, TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR,  HÜR-İŞ Federasyonu Genel Başkanı Ahmet SERDAROĞLU, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, Basın-İş Sendikası Genel Başkanı Savaş NİGAR, Petrol-İş Genel Başkanı Süleyman AKYÜZ, çok sayıda davetli ve sendikacı katıldı.

 

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara