7 Mayıs 2018 Pazartesi
4-10 MAYIS İŞ SAĞLIĞI ve İŞ GÜVENLİĞİ HAFTASI
İş sağlığı ve güvenliği konusu çalışma hayatının temel konularından birisidir. Gelişmiş ülkeler, insana ve çalışana değer vererek ekonomik büyümesini sağlamaktadır.

Öncelikli amaç, insana yakışır çalışma ve yaşama şartlarını oluşturmaktır.Tüm mesleklerde çalışanların bedensel, ruhsal, sosyal iyilik durumlarını sürdürmek temel amaçtır.

İşçilerin çalışma koşullarından kaynaklanan risklerden korunmasını sağlamak, sağlıklarının bozulmasını önlemek, kendilerine uygun işlere yerleştirmek ve işin insana ve insanın işe uyumunu sağlamak öncelikli konulardır.

Güvenli bir iş ortamının oluşturulması için yapılan yasal düzenlemeler tek başına etkili olamamaktadır. Bunun için de işçi sağlığı ve güvenliği bilincinin oluşturulması büyük önem taşımaktadır. İşçi sağlığı ve güvenliği açısından eksiklikleri gidermek ve daha güvenli bir çalışma yaşamı oluşturmak için çalışmalarımızı gerek verdiğimiz eğitim seminerleriyle gerek yaptığımız toplantılarla bir bütünsellik içinde yürütmekteyiz.

Konfederasyon olarak hedefimiz, kayıtdışı işyerleri dahil olmak üzere bütün işyerlerinde gerekli iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin alınarak iş kazalarının azaltılması ve tüm işçilerin sağlığının korunmasıdır. TÜRK-İŞ topluluğu olarak bütün işçilere sağlıklı ve güvenli bir yaşam diliyoruz.

 

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 174 175 176 177 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara