12 Temmuz 2018 Perşembe
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUZ
Basın ve Kamuoyuna Duyurulur

TÜRK-İŞ Konfederasyonu olarak, 15 Temmuz 2016 gecesi ülkece maruz kaldığımız ihanet girişimini, ülkemize ve demokrasimize sahip çıkmaya yönelik verdiğimiz mücadeleyi ve ödediğimiz bedelleri tüm dünyaya değişik platformlarda sözlü, yazılı ve görsel olarak anlattık. İşgal girişiminin sonucu henüz belli olmamışken biz TÜRK-İŞ olarak “DARBEYE HAYIR” dedik. Önceliğimiz Türkiye dedik, önceliğimiz demokrasi dedik, önceliğimiz halkın iradesi dedik. TÜRK-İŞ Konfederasyonu olarak terör örgütlerine karşı verilen mücadeleyi, demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü savunmayı kararlılıkla sürdüreceğimizi bu vesileyle tekrar hatırlatmak isteriz. Emek camiası olarak bir kez daha başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize de en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz.

Konfederasyonumuz 15 Temmuz işgal girişiminin ikinci yıldönümünde sendikalarımızın üyesi Muharrem Kerem YILDIZ, Ömer TAKDEMİR, Gökhan ESEN, Medet EKİZÇELİ, Erhan DURAL, Köksal KARMİL ve bu toprakları korumak için bugüne kadar şehit olan tüm şehitlerimiz  için 13 Temmuz Cuma günü saat 12:45’te Ankara Akyurt Hisar Camisinde mevlit okutacaktır. TÜRK-İŞ BAŞKANLAR KURULU üyelerinin de katılımıyla gerçekleşecek anma programının detayları aşağıda bilginize sunulmuştur.

                                                                          

15 TEMMUZ ANMA PROGRAMI

TARİH               13 TEMMUZ 2018 CUMA

SAAT                Saat 10:00’da TÜRK-İŞ Genel Merkezi önünde toplanılıp Kahraman Kazan’a                                  hareket edilecektir. 

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY ve TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulunun            katılımıyla 15 Temmuz’da şehit olan Şeker-İş Sendikamız üyesi Ömer                   TAKDEMİR’in kabri ziyaret edilecektir.

Ankara dışında kabirleri bulunan şehitlerimizin mezarları TÜRK-İŞ Bölge ve şube temsilcileri tarafından eş zamanlı olarak ziyaret edilecektir.

Saat 12:45’te Ankara Akyurt Hisar Camisinde mevlit okutulacaktır.

Mevlit Programı

Yer: Hisar Camii Saracalar Mah. Akyurt/ANKARA

Tarih:13 Temmuz 2018 Cuma

Saat: 12:45

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 182 183 184 185 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara