10 Mayıs 2018 Perşembe
10-16 MAYIS DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI
.

Günümüzde engellilerimizin çok büyük bir kısmı toplumdan soyutlanmış bir şekilde hayatlarını sürdürmek zorunda kalmaktadır. Bu durum, gelişmiş bir toplum olmayı hedefleyen ülkemizin önemli bir yarasıdır. Engelli vatandaşlarımızı toplumun her kesiminde görmek, onları üreten bireyler haline getirmek bugün için yapılması gereken en öncelikli işlerdendir. Gerekli fırsat ve imkan sağlandığında, engelliler beceri ve yeteneklerini yaşamın her alanında gösterebilmektedir.  Engelli bir insana acımak, onu aciz görmek hem ona hem de tüm insanlığa karşı yapılmış büyük bir saygısızlık olacaktır. İnsanoğlu doğuştan bazı engellerle dünyaya gelebileceği gibi kaza, hastalık gibi sebeplerden dolayı da engelli olabilir. Her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğu da unutulmamalıdır. Bu nedenle her bir bireye düşen görev engelin nasıl ya da ne boyutta ortaya çıktığı değil, zihinlerdeki engelleri ortadan kaldırıp engellilerle birlikte dünyayı daha yaşanabilir bir hale getirmektir.

Bu konuda toplumsal farkındalık ve duyarlılık yaratılması önem kazanmakta, sosyal sorumlulukların yerine getirilmesi gerekmektedir. Konfederasyonumuz bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmekte, engellilere götürülen hizmetlerin bir ayrıcalık değil, sosyal devletin ve çağdaş yaşamın gereği olarak onlara sağlanan bir hak olduğu görüşünü savunmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle; 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın engellilerin sorunlarına yönelik toplumsal farkındalığın ve hassasiyetin artmasını temenni eder, çalışma hayatında bulunan başta engelli işçi kardeşlerimiz olmak üzere tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyoruz.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 187 188 189 190 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara