10 Nisan 2014 Perşembe
1 MAYIS İLE İLGİLİ, TÜRK-İŞ BAŞKANLAR KURULU BİLDİRİSİ.
TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu Bildirisi.

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” dolayısıyla yapılacak olan etkinlikleri değerlendirmek ve karara bağlamak üzere 9 Nisan 2014 Çarşamba günü Ankara’da toplanmış ve aşağıdaki kararları almıştır: 

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, çalışanların demokratik, ekonomik ve sosyal hak taleplerini dile getirdikleri, toplumun emekten yana tüm kesimleriyle birlik ve dayanışma içinde bulundukları önemli bir gündür.

Çoğulcu, özgürlükçü ve katılımcı demokratik yapının tüm kurum ve kurallarıyla kurulması ve sürdürülmesinde, sosyal devlet ve sosyal adalete dayalı bir yapının oluşturulmasında, işçi sınıfının yürüttüğü mücadelenin önemli katkısı olmuştur. “1 Mayıs” bu mücadelenin ve emeğin değerini ortaya koyan yönüyle toplumda karşılık bulmaktadır.

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nün tüm illerde ve tüm emekten yana kesimlerce birlikte ve en geniş biçimiyle alanlarda barış içinde kutlanmasından yanadır.

“1 Mayıs” kutlamalarının merkezi düzeyde aynı yerde kutlanması yönünde geçmiş dönemde emek örgütleri birlikte karar almış ve bu kararlarını en geniş katılımla başarılı biçimde hayata geçirmiştir. Ancak bu yıl, işçi konfederasyonları arasında herhangi bir ön görüşme ve toplantı yapılmadan bazı açıklamalarda bulunulduğu ve kararlar alındığı görülmüştür.

Bu gelişmeleri değerlendiren TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu, 2014 yılı “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nün merkezi kutlamasının İstanbul Kadıköy Meydanı’nda ve ayrıca tüm illerde TÜRK-İŞ öncülüğünde ve girişimiyle yapılmasını kararlaştırmıştır.

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu “1 Mayıs” nedeniyle yapılacak kutlamalara, toplumun emek ve demokrasiden yana tüm kesimlerini davet etmekte, destek ve katılımlarını beklemektedir. “

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 245 246 247 248 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara